WOW Your Audience – They’ll thank you for it

21.3.2013 som v Connect Coworking centre urobil dvojhodinový workshop o základoch prezentovania v angličtine. Gratis.

V Connect-e si dobijete baterky už len tým, že sa poobzeráte dookola a poprechádzate sa. Energiu sa mi podarilo preniesť aj na 25 zúčastnených. Než sa nazdali kričali spolu so mnou „dog, cat, mouse“ (jedna z mojich najobľúbenejších táborových „odrhovačiek“ v Camp Wonderland). Priznávam, mierne nezvyčajný spôsob ako precvičiť projekciu hlasu. Ani zďaleka sa však nepodobali na väčšinu študentov, ktorí kedysi len čakali ako im nalejem vedomosti do hlavy.
Hneď boli pripravení nielen zapojiť sa, ale aktívne precvičiť všetko, čo som im ukázal. Jednoducho „learn by doing“. Dokonca mi dovolili, aby som im namaľoval nosy na červeno. Malý trik, ktorý mal uľahčiť samotné postavenie sa pred obecenstvo a prezentovať (je to jednoduchšie, keď máte pred sebou klaunov). No nepotrebovali to. Neukázali ani len náznak strachu – len chuť vyskúšať, čo sa naučili. A tie červené nosy? Urobili to, lebo sa cítili dobre.

A ešte jedna vec: Tak ako som bol ja inšpirovaný prostredím Connect-u, Mareka Ďurčeka inšpiroval tento workshop na napísanie blogu o vášni vo vyučovaní (krátky úryvok nasleduje nižšie). Som zvedavý koho inšpiruje Marek.

Úryvok z Marekovho blogu:
“Pri predstavovaní lektora som započul, že to vlastne nie je prednáška, ale workshop. Potešil som sa, lebo možnosť hneď si vyskúšať nové informácie a dostať spätnú väzbu je vždy prínosnejšie ako len samotné počúvanie.

Celé to prebiehalo v skupinkách a uvoľnenej atmosfére pretkané interaktívnymi úlohami. Najprv sme sa rozprávali na čo si dávať pri prezentovaní pozor a naopak čo je pre publikum zaujímavé. Na konci každá skupinka dostala obrázok s netradičným predmetom, ktorý sme mali predať investorom. Nečakal som, že si z toho večera odnesiem toľko nových poznatkov (a tiež skúsensotí) o tom ako prezentovať zaujímavejšie.”

Radi by ste sa aj vy takéhoto workshopu zúčastnili? Príďte do Connect Coworking centra v pondelok 22.4. o 18.10 na session#2.
Ed Wienk