Angličtina pre deti trochu inak

Minulý rok sme na ZŠ Nevädzová spustili projekt Class Circus. Je to vlastne 20 hodinový tematický intenzívny kurz angličtiny ukončený malým predstavením pre rodičov. Minulý týždeň sme zavŕšili už desiaty kurz.

Určite uznáte, že učiť deti je povolanie s výzvou. Ak máte doma školáka, tak to veľmi dobre viete. A keď príde na angličtinu, motivovať ich je niekedy priam nemožné. Class Circus odkrýva deťom a aj rodičom, že angličtina je vlastne kopa zábavy v cudzom jazyku. Počas jedného týždňa sa deti učia pomocou témy cirkus rozprávať vo vetách, pýtať sa a odpovedať na otázky. Jednoducho tak, ako keby ste s nimi išli do cirkusu po prvýkrát a deti sa ocitnú v úplne novom svete.

Mamičky, ockovia, babky a dedkovia nám po tom, ako videli záverečné piatkové predstavenie povedali aj takéto pekné slová:

“Veľmi milé, pozorné voči divákom, deťom žiarili oči.”
“Uvoľnenosť, spontánnosť, hravosť spojená s výukou.”
“Radosť a nadšenie detí z toho, čo sa naučili.”
“Bolo to úžasní, bola som nadšená a dojatá:)”
“Podľa mňa by bolo dobre takéto týždne angličtiny navrhnúť aj viackrát do roka.”
“krásne, poctivé ďakujem”

A čo je na tom najlepšie? Že deti to milujú! My sme vďaka tomu ešte viac motivovaní a robíme to s radosťou. Ak chcete vidieť, ako taký Class Circus prebieha, pozrite si krátke video. Zaujali sme vás? Dajte nám vedieť a môžeme ho zorganizovať aj na vašej škole.